MARTA FILIPIAK

Trener trenerów, psycholog, coach kognitywny , ekspert w zakresie szkoleń i programów rozwojowych, prowadząca zajęcia akademickie, wieloletni menedżer i przedsiębiorca, założycielka FLOW Academy for Trainers,  a także podcasterka w temacie rozwoju i innowacyjnej edukacji

Współpracuje z biznesem i osobami indywidualnymi w obszarze podnoszenia kompetencji przywódczych, zarządzania zmianą, rozwoju innowacyjności i budowania odwagi do działania!

Początki  Jej wielka pasja, jaką jest rozwój drugiego człowieka, uwydatniła się już w nastoletnim wieku, gdy została drużynową harcerską. Był to okres intensywnej praktyki i mnóstwa szkoleń w obszarze pracy z drugim człowiekiem i wspierania jego rozwoju. W trakcie jednego z takich kursów odkryła magię doskonale poprowadzonych szkoleń, które dawały nie tylko ogrom wiedzy, ale dzięki prawdziwym emocjom i praktycznym doświadczeniom, stawały się dla ludzi kapitałem na dużo dłużej. 

Edukacja – Studia psychologiczne wyposażyły pasję w konkretną wiedzę i lepsze rozumienie tego, co w rozwoju najważniejsze – indywidualności i ludzkiej różnorodności. Kolejne studia – Zarządzanie Personelem w National College of Ireland, Kurs Trenerski w Szkole Trenerów METRUM, Profesjonalny Kurs Coachingu w Instytucie Kognitywistyki, studia doktoranckie na Uniwersytecie SWPS oraz dziesiątki szkoleń, były dla niej dalszą podróżą edukacyjną, w której zbierała osobiste doświadczenia i poszerzała repertuar narzędzi rozwojowych.

Doświadczenie – Wiedząc, że kluczem do rozwoju jest działanie – działała – aktywnie i nieustannie. Przez wiele lat pełniła eksperckie i menedżerskie funkcje w działach HR w największych światowych korporacjach, przekuwając swoją pasję i przygotowanie teoretyczne w praktykę. W środowisku korporacyjnym, najwięcej serca zawsze miała dla obszaru rozwoju ludzi, ale i rozwoju biznesu, który w jej mniemaniu, rósł wraz z ludźmi.

Równolegle, przez lata była aktywna w sektorze NGO, działając na rzecz społeczności dzieci i młodzieży – przygotowując liderów i trenerów do jak najwyższej jakości pracy rozwojowej i szkoleń. Jest autorką licznych programów rozwojowych, szkoleń trenerskich i warsztatów w tym obszarze. To właśnie przy współpracy z NGO zrodziła się myśl, że najwięcej radości i satysfakcji przynosi jej praca rozwojowa, po której ludzie wychodzą wzmocnieni, zbudowani i z błyskiem w oku. 

Realizacja jej autorskiego 5-dniowego programu rozwojowego dla liderów i trenerów, odbywającego się podczas zimowej wędrówki w górach, okazała się ogromnym sukcesem. To wydarzenie było impulsem do nowej ścieżki kariery. Silne doświadczenie uczestników i rozpalenie ognia do rozwoju własnego i innych pokazały, że dobry czas na taki krok. I choć nie od razu ten krok postawiła i chwilę jeszcze trwało zanim podjęła zdecydowane działanie – ogień pozostał i sprawił, że dziś jako doświadczony trener, przygotowuje do tej roli innych w ramach założonej przez siebie FLOW Academy for Trainers, innowacyjnej szkoły trenerskiej.

Działania Marty to także praca indywidualna z klientami jako coach, prowadzenie zajęć na Uniwersytecie SWPS, oraz praca naukowa – jest autorką publikacji o rozwoju i coachingu, w tym nagrodzonej przez  „Coaching at Work” w Wielkiej Brytanii jako najlepszy artykuł 2019.

Cel i Misja

W drodze Marcie towarzyszyło wielu mentorów i nauczycieli, dzięki którym, rozpoczęła ważne poszukiwania  – połączenia, pomiędzy wszystkimi dziedzinami, którymi dotychczas się zajmowała – m.in. w obszarze art- coachingu i arte- terapii, zarządzania zmianą, design thinking, marketingu, zarządzania konfliktem, edukacji ekologicznej, szkół alternatywnych, HR, szkoleń biznesowych. Wyzwaniem było połączyć tak wiele dziedzin i odnaleźć wśród nich osobistą misję. Poszukiwanie, choć wieloletnie, zaowocowało odkryciem tego, co dotychczasowe pasje i działania połączyło – jest to nowa jakość w podejściu do rozwoju. Budowana jest na połączeniu skuteczności edukacyjnej, z realną zmianą, osobistym przeżyciem i długotrwałym praktycznym efektem. 

Tę nową jakość Marta wprowadza do swoich autorskich kursów i szkoleń skierowanych do przyszłych trenerów i osób fascynujących się rozwojem i edukacją.  Kursy Marty to zarówno krótkie formy online, jak i rozbudowana Akademia Trenera,  przygotowująca do pracy w zawodzie trenera. We wszystkich klienci znajdują wysokiej jakości narzędzia i prawdziwe osobiste doświadczenie, budujące odwagę i pasję do pracy z ludźmi. To właśnie odwaga do działania i szczera, płynąca z serca pasja, są esencją tego, jaki „ślad” Marta pragnie pozostawić u swoich klientów. 

bądź z nami w kontakcie

Phone: 503 999 399
Email: kontakt@flowacademyft.pl